uczniowie » szkolny wolontariat

REKORDOWA ILOŚĆ ZEBRANEJ KARMY. PONAD 600 KG!!!

W przedostatni październikowy weekend (19-20.10.2018r.) uczniowie naszej szkoły przeprowadzili w markecie „Kaufland” zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska "Cztery łapy" w Szczytnie oraz dla kotów wolno żyjących. Zbiórka karmy organizowana jest od czterech lat, z reguły w październiku, w którym obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Młodzież chętnie zgłosiła się do pomocy. 22 uczniów W ciągu dwóch dni zachęcało kupujących do wsparcia „bezdomniaków”.

Każdego roku ilość zebranej karmy była imponująca. Klienci marketu "Kaufland" i tym razem nie zawiedli. Ilość zebranej karmy przeszła najśmielsze oczekiwania. Udało się zebrać 619 KILOGRAMÓW!!!!! Tym samym został pobity ubiegłoroczny rekord (ponad 500 kg). Oprócz karmy suchej i mokrej dla psów i kotów, w koszach pojawiły się 2 kocyki, 3 worki żwirku, 7 kilogramów ryżu oraz liczne przysmaki dla czworonogów. W niedzielę (21.10.2018) karma została dostarczona do schroniska. Młodzież miała okazję, by wygłaskać choć kilka psów i posłuchać mruczenia przytulanych kociaków. Karma dla kotów wolno żyjących została przekazana dla osób dokarmiających dzikie koty.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji marketu „Kaufland” za życzliwość, zaś kupującym za hojność i wielkie serca!!! Podziękowania również dla: Pani Julii za przygotowanie plakatu oraz Pani Monice Chorążewicz za pomoc w przewiezieniu karmy do schroniska.

W schronisku, na kochających ludzi i dobre domy, czeka wciąż ponad 200 psów i ok. 100 kotów. Zachęcamy do adopcji!!!

Uczniowie biorący udział w akcji: Martyna Śpiewak 1a, Magdalena Zaborowska 1a, Anna Czerwińska 1a, Karolina Talarek 1a, Zuzanna Romanowska 1b, Dominik Maciejewski 1b, Weronika Szydlik 1b, Daria Mackiewicz 1c, Kamila Wachowska 1c, Natalia Zalewska 1c, Emilia Baran 1c, Martyna Wyrostek 1d, Nadia Lewandowska 1d, Wiktor Lis 1d, Joachim Archacki 1d, Zofia Kowalska 1e, Łukasz Rejner 1e, Maciej Piórkowski 2b, Katarzyna Napiórkowska 3b, Igor Żebrowski 3sa, Wiktoria Zapadka 3sb, Kinga Tomaszek 3sb

Organizator i koordynator zbiórki - Irena Dobryłko