1. Marta Kasprowicz - klasa IIIC otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2009/2010.
  2. Do etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Biologicznej awans uzyskały: Marta Kasprowicz III C, Paulina Klimek III C, Dobrochna Kłosińska III C, Łukasz Wróblewski III C.
    Opiekun: mgr Jolanta Zieniuk - Piwowarska.
  3. Zespół młodzieży pod kierunkiem mgr Jerzego Sarbiewskiego otrzymał I nagrodę w powiatowym konkursie dotyczącym dekoracji drzewek świątecznych.
  4. Liceum oraz Gimnazjum odpowiednio w swoich kategoriach zajęły I i V miejsca w Powiecie Szczycieńskim jako "Najbardziej Usportowione Szkoły" (zasługa wszystich nauczycieli wychowania fizycznego)
  5. W kategorii dziewcząt oraz chłopców szkół gimnazjalnych drużyna w składzie Martyna Wichrow I Gim, Agnieszka Solarska I Gim, Klaudia Murach I Gim, Dominika Łukasiak II Gim, Monika Puszko II Gim, Katarzyna Przybyszewska II Gim, Joanna Mallek I Gim, Wiktoria Naumczyk III Gim, Jakub Badysiak II Gim, Karol Baranowski II Gim, Maciej Dąbrowski II Gim, Aleksander Wasilcow III Gim, Miłosz Bieńkowski III Gim, Mateusz Dziekoński II Gim, zajęła I miejsce w wojewódzkich zawodach pływackich.
    Drużyna w składzie Natalia Kaczyńska I B, Łukasz Zawrotny I B, Marta Sadowska I G, zajęła I miejsce w Szczycieńskiej Szkolnej Lidze Pływackiej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Najważniejsze sukcesy szkoły w II półroczu roku szkolnego 2009/2010

1. Drużyna w składzie Marta Dziełak Ib, Angelika Kobus 1c, Marcin Tokarski IIB, Agata Kozikowska IIIe zajęła I miejsce w etapie rejonowym, I miejsce w etapie okręgowym i XVI miejsce w etapie centralnym - XVIII - tych Mistrzowstw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych. Opiekun mgr Lucyna Majewska.
  2. Drużyna w składzie Artur Mieczniowski IIb, Marcin Sędziński IIb, Wojciech Kosiński IIc zajęła I miejsce w powiecie w XVI Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym i brała udział w finale wojewódzkim, zajmując tam X miejsce.
    Opiekun: mgr Jerzy Sarbiewski.
  3. Paulina Matejko Ie zajęła II miejsce w eliminacjach miejskich oraz uzyskała wyróżnienie w eliminacjach rejonowych 55 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Anna Cichowska Ie zajęła III miejsce w eliminacjach miejskich tegoż konkursu.
    Opiekun: mgr Ewa Gumkowska.
  4. Joanna Szydłowska IIe została laureatką 55 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Wywiedzione ze słowa".
    Opiekun: mgr Anna Tobolewska.
  5. Marzena Gut IIe oraz Joanna Szydłowska IIe zostały wyróżnione w IV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza" w kategorii wiersz - monoglog.
  6. Angelika Studzińska Ig zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych konkursu literackiego "Ja też coś potrafię".
  7. Marzena Gut IIe zajęła I miejsce w eliminacjach miejskich 55 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
  8. Uczniowie: Marta Kasprowicz IIIc, Paulina Klimek IIIc, Dobrochna Kłosińska IIIc oraz Łukasz Wróblewski IIIc brali udział w eliminacjach okręgowych XXXIX Olimpiady Biologicznej. Marta Kasprowicz zajęła tu III miejsce.
    Opiekun: mgr Jolanta Zieniuk-Piwowarska.
  9. Uczniowie Joanna Szydłowska IIe, Mariusz Bazydło IIe zajęli I miejsce w powiecie w Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej. Brali udział w eliminacjach wojewódzkich, gdzie zajęli IV miejsce.
    Opiekun: mgr Lucyna Majewska.
  10. Uczennica Julia Nowowiejska Ic zajęła II miejsce w powiatowych eliminacjach Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Marcin Praszkiewicz III Gim. zajął I, a Katarzyna Krzyżanowska III Gim. zajęła III miejsce w tejże Olimpiadzie w kategorii szkół gimnazjalnych.
    Opiekun: mgr Nina Gałązka.
  11. Uczennice Angelika Kobus Ic, Laura Studniak Ie, Natalia Durska IIIe, brały udział w eliminacjach diecezjalnych XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
    Opiekunowie: mgr Irena Dobryłko, mgr Magdalena Zyśk.
  12. Marta Gąska IIIa zajęła I miejsce, a Jacek Bruździak Ic zajął II miejsce w eliminacjach powiatowych XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarnicznej "Młodzież zapobiega pożarom". Marta Gąska w eliminacjach wojewódzkich zajęła II miejsce.
  13. Drużyna w składzie: Mateusz Abramczyk IIIa, Mateusz Redynk IIIa, Jakub Szmigiel IIIa, Tomasz Sawka IIIb uczestniczyli w II etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie.
    Opiekun: mgr Monika Chorążewicz
  14. Martyna Woźny Ic uzyskała wyróżnienie w I ogólnopolskim Konkursie na najlepszą animację, grafikę komputerową i film dokumentalny.
  15. Mateusz Abramczyk IIIa uzyskał wyróżnienie w konkursie informatycznym "Z@kręceni w sieci".
    Opiekun mgr Monika Chorążewicz
  16. Przemysław Mazur Ic zajął I miejsce, Weronika Zielińska Id zajęła II miejsce, a Julia Nowowiejska Ic i Marta Horoszkiewicz Ie otrzymały wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Komputerowym "Diaporama 2010". Opiekun: mgr Monika Chorążewicz.
  17. Dwa zespoły w składzie Krzysztof Kaczmarczyk IIa, Konrad Pyskło IIa, Mateusz Szot IIa oraz Daniel Cudnoch IIa, Kamil Dąbrowski IIa, Gracjan Kojtek IIa, zakwalifikowali się do półfinału ogólnopolskiego konkursu zarządzanie wirtualnym przedsiębiorstwem "Biznes Junior" i tym samym znalazły się wśród 80 najlepszych drużyn w kraju. Opiekun: mgr inż. Alicja Kasprowicz.
  18. W konkursie piosenki anglojęzycznej I miejsce w kategorii zespół zajęli: Daniel Cudnoch IIa, Gracjan Kojtek IIa, Matesz Szot IIa, Szymon Kowalczyk IIe. Wyróżnienie - nagroda publiczności, w kategorii solista otrzymały: Anna Cichowska Ie oraz Laura Studniak Ie. Wyróżnienie w kategorii zespół uzyskali Paweł Kozłowski Ia, Bartosz Kurpiewski Ic oraz Kacper Zajk If.
    Opiekunowie: nauczyciele języka angielskiego.
  19. W konkursie "Master of Spelling" III miejsce zajęła Zuzanna Pieńkos II gim. Opiekun: mgr Małogorzata Olbryś.
  20. Damian Łosiak Ia otrzymał wyróżnienie w kategorii Junior w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Opiekun: mgr Agnieszka Kujtkowska.
  21. Mateusz Dziekoński II Gim otrzymał wyróżnienei w kategorii Kadet w Międzynarodowym Kokursie "Kangur Matematyczny".
  22. W konkursie Wiedzy o Kresach Wschodnich z okazji XVI Dni Kresowych wyróżnienia otrzymali: Mateusz Dziekoński IIGim., Paulina Matejko Ie, Piotr Wasilewski If, Łukasz Szczygłowski IIb, Natalia Zając IId. Opiekun: mgr Krystyna Gełdon.