uczniowie » osiągnięciagnięcia

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnego 2011/2012

Najważniejsze sukcesy szkoły w I półroczu roku szkolnego 2011/2012

1. Julia Nowowiejska klasa III C otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2011/2012.
  2. Do etapu okręgowego XLI Olimpiady Biologicznej awans uzyskali: Jan Bśczek II D, Aneta Krzykowska III C, Martyna Woźny III C, Julia Nowowiejska III C, Katarzyna Pierzchała III D. Opiekun: mgr inż. Nina Gałązka
  3. W Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia PCK w etapie rejonowym uczestniczyli: Damian Morawski III Gim. Dawid Kowalczyk III Gim. oraz Adrianna Główczyńska III D, która zajęła I miejsce i uzyskała awans do etapu wojewódzkiego. Opiekun: mgr inż. Nina Gałązka
  4. Udział w olimpiadzie ekologicznej na etapie szkolnym wzięły: Aleksandra Kozłowska II D, Żaneta Kotowska II D. Opiekun: mgr inż. Nina Gałązka
  5. Damian Łosiak z klasy III A i Łukasz Kielin z klasy II A zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Opiekun: mgr inż. Alicja Kasprowicz
  6. Szkoła nasza znalazła się w gronie 40 najaktywniejszych szkół w kraju w dziedzinie przedsiębiorczości. Uroczystość wręczenia statuetek 40 najaktywniejszym szkołom miała miejsce 14 listopada 2011 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie. Osobą wręczającą statuetki był Pan Minister Mirosław Sielatycki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
  7. Zespół młodzieży pod kierunkiem mgr Jerzego Sarbiewskiego otrzymał I nagrodę w powiatowym konkursie dotyczącym dekoracji drzewek świątecznych.
  8. Szkoła nasza w rankingu Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za rok 2010/2011 zajął zaszczytne ósme miejsce. Podobnie w kategorii gimnazjów zajęliśmy również ósme miejsce.(Zasługa wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego)
  9. W ramach organizowanych Dni Papieskich na terenie naszego powiatu młodzież z naszej szkoły wypadła bardzo dobrze. W konkursie recytatorskim Patrycja Polkowska z klasy II D zajęła I miejsce a Patrycja Gutowska z klasy II G otrzymała wyróżnienie. W konkursie piosenki religijnej Martyna Dąbkowska z klasy I F zajęła I miejsce a Wioleta Elbruda także z klasy I F oraz Agata Piwowarska z klasy I D otrzymały wyróżnienie. W konkursie plastycznym Magdalena Borkowska z klasy II B zajęła II miejsce.
  10. W prestiżowym rankingu "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw" za rok szkolny 2010 / 2011 nasze Liceum zajęło 17 miejsce w województwie na 235 Liceów i 427 w kraju na 5835.

Najważniejsze sukcesy szkoły w II półroczu roku szkolnego 2011/2012

1. Kamila Świderska II C, Jakub Paradowski IF, Michał Rybiński IIB – brali udział w etapie diecezjalnym XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
      Opiekun: mgr Magdalena Zyśk
    2. Monika Ciesielka III Gim. otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko - Plastycznym "Kreska".
      Opiekun: mgr Ewa Gumkowska
    3. Drużyna naszej szkoły w składzie Bartosz Galicki II A, Maciej Zabłotny II F, Jarosław Ćwikliński III B zajęła I miejsce w powiecie i brała udział w eliminacjach wojewódzkich Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Opiekun: mgr Jerzy Sarbiewski.
    4. Martyna Joachimiak II F zajęła I miejsce w kategorii zdjęcie w konkursie organizowanym przez Gazetę Olsztyńską i Michalin pt. "Nie daj się na drodze". Opiekun: mgr Jerzy Sarbiewski.
    5. Drużyna w składzie Joanna Koślicka II C, Jan Bączek II D, Żaneta Kotowska II D, Adrianna Gładkowska II C oraz Jakub Badysiak I A zajęli I miejsce w powiecie i IV w województwie w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Opiekun: mgr Lucyna Majewska.
    6. Drużyna w składzie Kamil Bukowski I A, Wojciech Szczęsny I A, zajęła III miejsce w powiecie w Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej. Opiekun: mgr Lucyna Majewska.
    7. W Turnieju Wiedzy Pożarniczej Konrad Matłoch II Gim. zajął III miejsce w powiecie w kategorii szkół gimnazjalnych a Diana Laura Gąska I C zajęła IV miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Opiekun: mgr Lucyna Majewska.