uczniowie » dzieje się

"Walczymy o wyjad do Strasburga

Uczniowie naszej klasy I c w składzie: Kinga Domżalska, Wiktoria Gur, Karolina Kozłowska, Kasia Merta, Emila Pilichowska, Eryk Stefanowicz, Martyna Szydlik, Dominika Tokarska i Arek Parciak nie poddają się i wciąż walczą o wyjazd do Parlamentu Europejskiego do Strasburga. W grudniu stworzyliśmy fotoreportaż, a 16 kwietnia wzięliśmy udział w internetowym quizie z wiedzy o krajach Unii Europejskiej.

Nasz opiekun, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i doradca zawodowy - pani Alicja Kasprowicz zarejestrowała nas na stronie Euroscoli, a potem my staraliśmy się odpowiedzieć na 30 pytań w jak najkrótszym czasie. W trakcie rozwiązywania quizu mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę o Unii Europejskiej, nauczyć się współpracy w grupie, podejmowania szybkich decyzji i działania pod presją czasu, co wcale nie jest łatwe.

Jeżeli nasz wynik będzie najlepszy w Polsce to otrzymamy dofinansowanie na wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego do Strasburga, weźmiemy udział w symulowanej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego kontaktując się przy tym w języku obcym z rówieśnikami z całej Europy. Stawka jest naprawdę wysoka! Wyniki zostaną ogłoszone w połowie maja. Mamy nadzieję, że nam się uda. Trzymajcie za nas kciuki!

Katarzyna Merta, klasa I c