uczniowie » dzieje się

Jarosław Chojnacki

Podczas ostatniego "Mam Talent" zasiadł w jury drogi gość, którego obecność u niektórych wzbudziła autentyczny entuzjazm (to ci, którzy znają jego twórczość), a u niektórych zdziwienie (to ci, których zamierzam poniformowac o dokonaniach pana Jarosława Chojnackiego). Stworzył muzykę do ponad trzydziestu utworów. Większość z nich to klasyczne wiersze takich autorów jak Adam Asnyk, Stanisław Grochowiak, Tadeusz Miciński, Anna Achmatowa, Federico Garcia Lorca, Julian Tuwim, Krzysztof Karasek, Marek Grala, Grażyna Małkowska, Adrianna Szymańska, Wojciech Fułek, Krzysztof Cezary Buszman.Jego inne dokonania to muzyka do filmu Jana Jakuba Kolskiego, muzyka do trzech teledysków. To prawdziwy człowiek renesansu - zajmuje się tworzeniem widowisk multiwizyjnych, prowadzeniem i reżyserią koncertów, a także fotografią (malowanie światłem). Znajomość i przyjaźń z Krzysztofem Cezarym Buszmanem zaowocowała nagraniem materiału dźwiękowego do jego wierszy, pt. "ZABIJANIE CZASU" wydaną przez Polskie Radio w 2003 roku. Na krążku znalazły się nie tylko utwory autorskie, również innych kompozytorów jak: Jerzy Satanowski, Włodzimierz Korcz, Krzesimir Dębski. Na jego stronie (http://www.jaroslawchojnacki.art.pl/) znajdziecie informacje o dokonaniach artysty, listę osiągnięć, galerię. Posłuchajcie, zasłuchajcie się w jego wyśpiewanej poezji. Zrobi się lirycznie, czego Wam życzę.