uczniowie » dzieje się

Walka o wyjazd do Starsburga

Udział uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie w konkursie pt."Parlament Europejski zaprasza do Strasburga". Młodzież naszej szkoły z klasy biologiczno-chemicznej Ic (Asia Betlejewska, Weronika Małecka, Konrad Matłoch, Kasia Merta i Dominika Tokarska) pod kierunkiem p. Alicji Kasprowicz - nauczyciela podstaw przedsiębiorczości i doradcy zawodowego bierze udział w konkursie pt. "Parlament Europejski zaprasza do Strasburga". Warunkiem udziału było stworzenie fotoreportażu na jeden z wybranych tematów. Nasi uczniowie wybrali temat: "Rewolucja cyfrowa. Przyszłość Internetu".
Ich fotoreportaż ma charakter kampanii społecznej. Młodzież chciała uświadomić odbiorcom, że w dobie społeczeństwa informacyjnego wciąż rośnie ryzyko uzależnienia od internetu i zamknięcia się w wirtualnym świecie. Zdjęcia zrobione przez uczniów ukazują coraz słabsze kontakty międzyludzkie, brak czasu na obowiązki i odizolowanie się od rówieśników. Tytuły zdjęć są sformułowane w formie pytań skierowanych do osób, które oglądają zdjęcia. Ma to stanowić osobistą refleksję i próbę odpowiedzi na pytanie: "Czy ja jestem już uzależniony od internetu?".
Aby wygrać konkurs, którego nagrodą jest wyjazd 25 osób z klasy do Parlamentu Europejskiego do Strasburga, należy otrzymać jak największą liczbę głosów od użytkowników portalu facebook. Żeby wspomóc pracę naszych uczniów należy:
1.Wejść na stronę: https://www.facebook.com/epwarszawa/app_1404780983089361
2.Zatwierdzić aplikację
3. Kliknąć DALEJ
4. Wybrać fotoreportaż pt. "Czy internet jest już nałogiem?"
5. Pod zdjęciami kliknąć GŁOSUJ
Uczniowie reprezentują nie tylko naszą szkołę, ale i całe Szczytno, pomóżmy im!

Katarzyna Merta, uczennica klasy I c