uczniowie » dzieje się

Tysiące pasji jedna idea - czyli kilka słów o ProWS-ie

W czerwcu 2012 roku powstał pomysł. Jego założeniem było zjednoczenie młodych ludzi z pasją oraz stworzenie produktu, który na celu miał budowanie świadomości dotyczącej freestalu oraz ukazanie potrzeb młodych ludzi. Powstała grupa, składająca się z około 30 wolontariuszy reprezentujących różne zjawki. W niecałe 2 miesiące udowodnili oni, że można stworzyć naprawdę fajny event o zasięgu ogólnopolskim na bazie niemal zerowej infrastruktury.

Na imprezę przyjechali zawodnicy z całej Polski, którzy docenili starania młodych organizatorów. W czasie 2 dni pikniku każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Miasto zaroiło się od miłośników desek, rowerzystów, b-boy, graficiarzy, koszykarzy, motocyklistów oraz DJ'ów. Po eksperymentalnych przeżyciach każdy mógł odpocząć przy rytmach muzyki reggae. Po sukcesie imprezy wolontariusze zdecydowali się działać dalej raze zakładając stowarzyszenie ProWS.
Przez kolejny rok organizowali oraz wspierali wiele imprez m.in. "Europejski dzień bez samochodu", festiwal gitarowy, pchli targ oraz ferie, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. W roku 2013 zaplanowali kolejną edycję Freestyle City.

Znów rozpoczęły się długotrwałe przygotowania do 3-dniowej imprezy. Podczas drugiej edycji festiwalu pojawiło się wiele nowych zjawisk. Mogliśmy obserwować akrobacje mistrza świata w flyboardingu, parkour na ruinach, fire show. Pojawiły się także nowe dyscypliny m.in. siatkówka plażowa, street football, street bmx oraz pump track jam, który odbył się na specjalnie przygotowanym torze powstałym z inicjatywy wolontariuszy. Warto dodać, że obiekt w znacznym stopniu przyczynił się do rozrostu infrastruktury miejskiej oraz jest to na co dzień użytkowany przez amatorów 2 kółek niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Każdy też mógł spróbować swoich sił w: skimboardingu, indiace, poprawić swoją kondycję na Reebok fitness heroes oraz koordynację ruchową na huśtawkach w active parku. Wszystko odbyło się przy dobrej muziej zagwarantowanej przez DJ'ów oraz gwiazdy takie jak Łona i Donguralesko. Festiwal odbił się szerokim echem w środowisku freestylowym i wpisał się na stałe w kalendarz szczycieńskich imprez.

Po sukcesie festiwalu wolontariusze nie spoczęli na laurach i już planują kolejne działania.
Pod koniec września rusza projekt "Gramy w radę" podczas którego młodzi wolontariusze będą mieli okazję wczuć się w role młodzieżowej rady miejskiej. Natomiast w 2 tygodniu października ProWS organizuje "Tydzień ruchu" w ramach europejskiego projektu NowWeMove!

Chociaż ProWs jest stowarzyszeniem z krótkim stażem, ma już na koncie prestiżowe nagrody m.in. wyróżnienie na gali Jurandy 2012. Więcej informacji o działaniach wolontariatu znajdziecie na www.facebook.com/prows.szczytno

Lista członków ProWS, którzy uczęszczają do naszej szkoły:
  1. Maria Kaliszewska
  2. Bartek Boboryko