szkola » wydarzenia sportowe

Zawody w wyciskaniu sztangi

22.06.2016 r. w naszej szkole odbyły się pierwsze zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Uczestnikom postawiono surowe wymagania: aby wziąć udział w konkurencji, należało wcześniej zgłosić się wraz z pisemną zgodą rodziców oraz mieć ukończonych 16 lat. Ostatecznie w zawodach wzięło udział niewielu uczniów, jednak wszyscy dzielnie walczyli do końca. Konkurencja zaczęła się od ważenia zawodników, ponieważ wyniki boju były przeliczane według Formuły Wilksa. Wcześniej ustalono, że aby zakwalifikować się do zawodów, trzeba udźwignąć 45 kilogramów. Niektórzy żałowali, że nie zaczynali od mniejszych ciężarów, dochodząc podczas kolejnych etapów do większych, a inni stopniowo zwiększali wagę w miarę swoich możliwości. I tym oto sposobem na trzecim miejscu uplasował się Jakub Gadulski z wynikiem 41,634 punktów, a drugie miejsce przypadło Piotrowi Dunajowi, który osiągnął 65,025 punktów. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajął Jakub Głażewski: zdobył 77,508 punktów dzięki temu, że dźwignął aż 120 kilogramów. Z uśmiechem zrezygnował z dalszej walki, nie chcąc się nadwyrężyć przed kolejnymi zawodami, w których wystartuje w sobotę (25.06.2016 r.).
Mamy nadzieję, że za kilka dni uda mu się osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Będziemy gorąco kibicować Kubie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a pozostałych uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych zmaganiach.