szkola » wydarzenia sportowe

Cały rejon pod kontrolą Sobiecha

(powrót)

Po sukcesie chłopców z siatkarskiej drużyny trenera Piotra Lisewskiego przyszła pora na dziewczęta, które 2 grudnia, w naszej szkole, w ekspresowym tempie uporały się z przeciwniczkami w Mistrzostwach Rejonu V w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasze zawodniczki nie straciły ani seta, a do tego nie pozwoliły przeciwniczkom na znaczne prowadzenie w żadnym z nich. Rywalki przybyły do naszej hali sportowej z Białej Piskiej, Mrągowa oraz szczycieńskiego Zespołu Szkół nr 2.

Pierwszy mecz siatkarki z ZS 3 rozgrywały przeciw zespołowi z Białej Piskiej. Przyjezdne przystąpiły do spotkania nieco bardziej rozluźnione niż drużyna trenera Janowskiego. Jednak mimo małego stresu nasze zawodniczki szybko opanowały sytuację i zaczęły dynamicznie powiększać przewagę nad przeciwniczkami. Set zakończył się wynikiem 25:14 dla Sobieskiego. Drugi set był niemal kopią poprzedniego, z tą różnicą, że siatkarki z Białej Piskiej ugrały jeden punkt więcej.

W kolejnym spotkaniu odbyły się tradycyjne już derby Szczytna, czyli ZS 3 podejmuje ZS 2. Emocji, jak zwykle, nie zabrakło. Do pojedynku drużyny przystąpiły skoncentrowane, jednak zawodniczki "dwójki" szybko dały się złamać naszym siatkarkom. Błędy w ataku i przyjęciu zagrywki, kiepska obrona doprowadziły do potężnego wręcz prowadzenia drużyny ZS 3 18:4! Nic nie pozostało zawodniczkom z ogólniaka, jak tylko wygrać tę partię. Drugiego seta nasze siatkarki potraktowały nieco treningowo. Przydarzyło się kilka prostych błędów i zawahań w grze, ale to nie przeszkodziło w finalnym zwycięstwie drużyny z Sobiecha.

Ostatnim meczem naszej drużyny było spotkanie z zespołem z Mrągowa. W czasie tego pojedynku po stronie ogólniaka panowało rozluźnienie, spowodowane pewnością siebie "sobieskich" siatkarek. Jednak dziewczęta nie zostawiły koncentracji w szatani czy też na ławce, a prowadziły grę w sposób przyzwoity i miły dla oka, osiągając przy tym przewagę prowadzącą do zwycięstwa w pierwszej partii. Drugi set to była czysta formalność. Zawodniczki z zespołu naszej szkoły prawie nie schodziły z pola serwisowego, co oznaczało pewną wygraną w tym meczu oraz całym turnieju. Teraz przed naszymi dziewczętami turniej rejonowy, który na pewno zostanie rozegrany na wyjeździe. Naszym młodym siatkarkom życzymy sukcesu także w tych zmaganiach.