szkola » wydarzenia sportowe

Rejon znów podbity!

(powrót)

Chłopcy z naszego liceum po raz kolejny wygrali tzw. "rejony". Mistrzostwa Rejonu V w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych odbyły się 25 listopada w naszej szkole. Poza drużyną Sobiecha udział brały zespoły z Pisza, Mrągowa oraz ZS nr 2 w Szczytnie. Emocji nie zabrakło, ponieważ nasi siatkarze wszystkie mecze kończyli po tie-breaku.
Nasi chłopcy zagrali najpierw z drużyną z Mrągowa i chociaż pierwszy set do nich należał, to nie oznaczało zwycięstwa w tym spotkaniu.
Kolejna partia przez dużą część toczyła się punkt za punkt, jednak została zapisana na koncie drużyny z Mrągowa. Na szczęście to nie załamało naszej drużyny, która wygrała w decydującym secie, a przez to także cały mecz 2:1.
Kolejny mecz był niemal kopią poprzedniego, jednak przeciwnikiem była drużyna z Pisza. W tym pojedynku także pierwszy set został wygrany przez chłopców z ogólniaka, drugi przez chłopców z Pisza, jednak tie-break przyniósł ze sobą dość niemiłą dla naszego zespołu niespodziankę. W decydującym secie w drużynie ogólniaka zapanowało niebezpieczne rozluźnienie. Wykorzystali to przeciwnicy i doprowadzili do znacznego prowadzenia, co bardzo często skutkuje przegraną w decydującej rozgrywce. Ale nie w tym przypadku! Sobiech nie z takich opresji wychodził zwycięsko. Skuteczna gra doprowadziła do sukcesu naszego teamu. I kolejny mecz zakończył się rezultatem 2:1 dla ZS 3.
W ostatnim spotkaniu drużyna ogólniaka rozgrywała derby Szczytna. ZS 3 kontra ZS 2. Kolejna bitwa na tej sportowej wojnie. Poprzednie spotkanie przeciw sobie drużyny te rozgrywały 2 tygodnie wcześniej, wtedy 2:1 zwyciężył Sobieski. Teraz pierwsza partia nie przebiegała po myśli zespołu Sobiecha. Duża liczba błędów i niedokładności doprowadziły do nerwowej gry, co przełożyło się na porażkę ogólniaka w pierwszym secie (19:25). Po tej drobnej wpadce nastąpił prawdziwy przełom. Chłopcy pokazali, na co ich stać i zagrali na najwyższym poziomie. Wyeliminowanie błędów, dokładność w grze i agresywna zagrywka doprowadziły do zmiażdżenia przeciwnika 25:8(!). To oznaczało kolejną rozgrywkę tie-breakową. W tej partii także chłopcy z Sobieskiego pokazali moc i "przejechali" po przeciwniku, oddając tylko 4 punkty. Ostatni mecz zakończył się rezultatem 2:1. To zwycięstwo zostanie zapamiętane jeszcze na długo.