szkola » wydarzenia sportowe

Trudny początek – otwarcie sezonu piłki ręcznej(powrót)


Dnia 7.11.2018 r. w hali sportowej ZS nr 3 odbył się sparing w piłkę ręczną między drużyną „Sobiecha” a reprezentacją Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie. Mimo że spotkanie było tylko meczem towarzyskim, to okazało się wyjątkowo istotne dla obu drużyn, które grały dziś ze sobą pierwszy raz od poprzedniego roku szkolnego. Miało ono na celu rozpoznanie gry drużyny przeciwnej przed długo oczekiwanym turniejem wojewódzkim.

Pierwsza połowa spotkania wydawała się wyjątkowo wyrównana. Drużyny szły łeb w łeb, zdobywając punkt za punktem. Żaden zespół nie zyskał przewagi większej niż jeden punkt. Po skutecznym ataku jednej ze stron od razu następowała ofensywa przeciwnika. W tej części meczu nasi zawodnicy popisali się kreatywnością i pomysłowością w przeprowadzaniu dynamicznych akcji. Ostatecznie pierwsza z dwóch części meczu zakończyła się wynikiem 11: 10 dla drużyny z "Jedynki". Mimo przewagi przeciwnika zawodnicy "Sobiecha" zeszli z boiska zadowoleni.

Druga część sparingu okazała się dla naszego zespołu o wiele gorsza. Od samego jej początku rywale atakowali bardzo często i - niestety dla nas - równie skutecznie. Przeciwnicy budowali swoją przewagę w zastraszającym tempie, zmuszając nas tym samym do odrabiania coraz to większych strat. Nie udało nam się jednak poprawić znacząco rezultatu. "Jedynka" wciąż na nas naciskała, a my zdobywaliśmy punkty sporadycznie. Finalnie wynik meczu wynosił 26: 15 dla naszych przeciwników.

Przegrana ta, mimo iż bolesna, nie zmniejsza naszych szans na rozegranie dobrego turnieju wojewódzkiego. Po zakończeniu rozgrywki nasi zawodnicy zostali na boisku i razem z panią trener podsumowali to spotkanie, wyciągnęli z niego wnioski. Ten mecz był dla zespołu cenną lekcją, dzięki której piłkarze ręczni będą lepiej przygotowani do następnych turniejów i meczy towarzyskich.

Piotr Stadlewski 2d