szkola » wydarzenia sportowe

O krok od zwycięstwa

(powrót)

22 października 2018 roku w budynku Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w Koszykówkę. Turniej otworzył mecz drużyn damskich, w którym brał udział zespół z Jedynki oraz zespół gospodarzy. Po wygranym meczu przez drużynę "Staszica" przyszła kolej na naszych reprezentantów, którzy zmierzyli się z zeszłorocznymi mistrzami , graczami Zespołu Szkół nr 1.

Pierwszą kwartę nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze. Od razu przeszliśmy do ofensywy i objęliśmy prowadzenie. Dzięki serii skutecznych ataków doprowadziliśmy do wyniku 7:2. Później sytuacja się zmieniła. Nasi przeciwnicy szybko się otrząsnęli i rozpoczęli odrabianie strat. Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 15:14 dla naszej drużyny. Oba zespoły w tej części meczu grały bardzo skuteczne w akcjach ofensywnych.

W drugiej kwarcie rywale stopniowo przejmowali inicjatywę. Zyskali 6- punktową przewagę, zmuszając nas tym samym do odrabiania strat. Pomimo zaciętej walki drużyna z Jedynki była od nas skuteczniejsza w ataku. Po 10 minutach zeszliśmy na przerwę z wciąż niekorzystnym dla nas wynikiem 26: 22.

Trzecia część tego spotkania okazała się najcięższa. Jej celem było głównie odrobienie strat z kwarty drugiej i umocnienie swojej pozycji w spotkaniu. Niestety nasi nieustępliwi rywale skutecznie się bronili a zarazem umacniali swoją przewagę. Zabrzmiał sygnał końca meczu, a wynik wynosił 40: 32.

W czwartej kwarcie przed naszą drużyną stanęło ciężkie zadanie: odrobić ośmiopunktową stratę i doprowadzić do zwycięstwa. Zawodnicy "Sobiecha" atakowali ze wszystkich sił , bardzo szybko podnosząc wynik. W trakcie tej kwarty zdobyliśmy aż 26 punktów. Niestety nawet tak dobra gra nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. "Jedynka" zdobyła wystarczająco dużo punktów, aby utrzymać prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 52:48, a my zajęliśmy drugie miejsce.

Pomimo przegranej w turnieju nasza drużyna rozegrała kapitalne spotkanie. Podczas meczu dało się zauważyć, jak mocno rozwinęli się nasi zawodnicy od ostatniego roku. Byli bardziej zgrani, pewniejsi siebie i niesamowicie zmotywowani. Każdy z naszych graczy zasłużył na pochwałę. Szczególnie dwójka z nich: Wiktor Narębski, który zdobył bardzo dużo punktów oraz Konrad Drężek grający bardzo dobrze w obronie. Nie należy też zapominać o zasługach trenera . Pan Michał Wróblewski bardzo mocno przyczynił się do progresu każdego z zawodników zespołu. Przeprowadzał również skuteczne zmiany, które przynosiły pozytywne rezultaty.