REKRUTACJA 2019/2020szkola » wydarzenia sportowe

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej(powrót)

1 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Ręczną. Wzięły w nich udział zespoły z trzech szczycieńskich szkół ponadgimnazjalnych oraz drużyna z Rozóg.
W pierwszym meczu pomiędzy drużyną z "Sobiecha" i Rozogami bardzo dobrze przygotowany technicznie i fizycznie zespół gości przeważał od początku spotkania. Mimo poprawy naszej gry w drugiej połowie meczu zakończył się on wynikiem 14:8 dla drużyny gości.
W następnym spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły drużyny z Rozóg i z "Jedynki". Mimo wysokiego poziomu sportowego "Staszica" drużyna z Rozóg ponownie okazała się lepsza. Zdobyła ponad dwukrotną przewagę nad rywalami z "Jedynki". Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 14:6. Rozogi zdobyły mistrzostwo powiatu. O drugie i trzecie miejsce zagrały drużyny "Staszica" i "Sobiecha". Mimo naszej dobrej gry w obronie przeciwnicy zdobywali coraz więcej bramek. "Jedynka" wygrała ten mecz 14:10, zajmując tym samym drugie miejsce w powiecie.

Trener naszej drużyny Pani Beata Kusior stwierdziła, że mimo trzeciego miejsca jest zadowolona z postawy swoich podopiecznych w tym turnieju. Godnym wyróżnienia zawodnikiem naszego zespołu okazał się Artur Królikowski, który mimo niedużego doświadczenia na bramce zaliczył rewelacyjny występ w drugim meczu. Moim zdaniem były to zawody na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie drużyny grały pewnie, twardo i do samego końca.

Piotr Stadlewski