szkola » wydarzenia sportowe

Mistrzostwa Regionu w Piłce Siatkowej

(powrót)

28 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Regionu w Piłce Siatkowej. W zawodach brały udział trzy drużyny reprezentujące: Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego, Zespół Szkół nr 1 z Białej Piskiej i Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica.

Pierwsze spotkanie rozgrywało się pomiędzy "Sobiechem" a "Jedynką". Nasza drużyna pewnie trzymała poziom przez cały mecz i wygrała go 2:0, co w setach wyniosło 25:13 i 25:12.
Następnie graliśmy z drużyną z Białej Piskiej. W tym spotkaniu nasi siatkarze ponownie okazali się lepsi od gości. Z ogromną przewagą wygrali dwa sety (25:15, 25:13), zdobywając tym samym pierwsze miejsce w turnieju rejonowym i pokazując wysoki poziom umiejętności sportowych. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa przyjmujących naszej drużyny.
W ostatnim spotkaniu zawodów naprzeciwko siebie stanęły drużyny ze szczycieńskiej "Jedynki" i Białej Piskiej, a lepszym okazał się drugi z wymienionych zespołów, który pokonał swoich rywali 2:0. Wyniki setów wyglądały następująco: 25:15 i 25:12.