szkola » wydarzenia sportowe

Mistrzostwa Regionu w Koszykówkę

24 listopada 2017r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Regionu w Koszykówkę. W zawodach brały udział trzy zespoły z poszczególnych szkół: drużyna z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego, z Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja śniadeckiego i z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica.

W pierwszym meczu naprzeciwko siebie stanęły zespoły z "Jedynki" i z "Dwójki". Całe spotkanie toczyło się pod dyktando drużyny ze "Staszica". Zespół ze szkoły nr 1 zdobył ponad dwukrotn ą przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 65:30 dla ZS nr 1.
W następnym spotkaniu przyszła kolej na reprezentantów naszej szkoły. Grali oni z pewn ą siebie po pierwszym zwycięstwie drużyn ą z "Jedynki". Zmagania tych dwóch szkół były bardzo wyrównane, dynamiczne i dobrze się je ogl ądało. Jednak w późniejszej fazie gry drużyna go ści objęła prowadzenie i ostatecznie wygrała 54:44, zapewniaj ąc sobie tym samym pierwsze miejsce. Nasi zawodnicy z grymasami niezadowolenia na twarzach opu ścili boisko. Wiktor Ignaczak, jeden z zawodników naszej drużyny, stwierdził, że mimo porażki s ą pewni siebie przed meczem z "Dwójk ą" i zamierzaj ą wygrać go, pokazując swoj ą warto ść. Pocz ątek gry był bardzo wyrównany. Obie drużyny rzucały punkt za punktem. W trzeciej kwarcie nasz zespół obj ął prowadzenie i zdobył duż ą liczbę punktów, doprowadzaj ąc do zwycięstwa wynikiem 63:34. Został nagrodzony gromkimi brawami. Zawodnicy z "Sobiecha" zostawili na boisku serce i pokazali, że umij ą grać w koszykówkę.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Wiktor Narębski, Jakub Marszałek z klasy Id oraz Dominik Kunce z klasy IIIb. Trener zawodników Michał Wróblewski stworzył bardzo dobrze funkcjonuj ący zespół. Zadbał również o morale drużyny, która z pewno ści ą siebie grała w zawodach. Mimo że zajęli śmy drugie miejsce, to nasi zawodnicy i cała szkoła będzie dobrze wspominać te zawody. Moim zdaniem wszystkie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony oraz zagrały na naprawdę wysokim poziomie.

Piotr Stadlewski 1d