szkola » Brak treści o podanym ID

Wyjazd na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - 07.06.2018

Uczestnicy zajęć realizowanych w ramach projektu "Przez eksperyment do przyszłości" skorzystali z możliwości zapoznania się z ofertą białostockiej wyższej uczelni.

Placówka ta 7.06.2018 r. zorganizowała na dziedzińcu Pałacu Branickich i w pobliskich budynkach dydaktycznych Dzień Otwarty. Dzięki temu licealiści, zainteresowani kierunkami medycznymi, mogli wziąć udział w zajęciach i interaktywnych, prezentacjach, przygotowanych przez studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Medycznego. Uczniowie mieli do wyboru udział między innymi w warsztatach: szycia chirurgicznego, stomatologicznych, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych, rozpoznawania surowców roślinnych po smaku i zapachu. Można było poznać tajniki masażu ciała, zdrowego odżywiania się czy też spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Studenci zaoferowali także badania profilaktyczne: słuchu, narządu głosu, ciśnienia krwi. Zainteresowaniem cieszyło się Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.
Licealiści mogli zobaczyć dawny szpital polowy, gabinet okulistyczny i ginekologiczny. Ponadto warto było zwiedzić Pałac Branickich i odpocząć w stylowym ogrodzie i parku.

Przed powrotem do Szczytna młodzież udała się na obiad do restauracji położonej przy białostockim deptaku i ratuszu.
Całkowity koszt uczestnictwa w wyjeździe (autokar, bilety wstępu, posiłek) sfinansowany został ze środków unijnych w ramach projektu "Przez eksperyment do przyszłości".

Zobacz zdjęcia z wyjazdu