Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w gronie szkół, które otrzymały Certyfikat Jakości "Szkoła Przesiębiorczości"

Nasza szkoła uzyskała certyfikat jakości nadany przez Kapitułę: Krystyna Szumilas Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Danuta Jabłońska Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Stanisław Kluza Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Marek Rocki Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Zbigniew Modrzewski Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Program Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" to nowe spojrzenie na dotychczas realizowane programy edukacyjne i przedsięwzięcia z zakresu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. "Szkoła Przedsiębiorczości" zaświadcza, że dana szkoła pełni rolę lokalnego centrum edukacyjnego z dziedziny przedsiębiorczości dla młodych ludzi. W kraju uzyskało certyfikat 176 szkół ponadgimnazjalnych i 16 gimnazjalnych, w naszym województwie 15 szkół średnich i 1 gimnazjum.
Dnia 18 kwietnia 2008 roku odbyła się Wojewódzka Gala w Teatrze Jaracza w Olsztynie. Szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Dyrektor Piotr Karczewski, Koordynator Przedsiębiorczości Alicja Kasprowicz oraz Martyna Chlebowska, Joanna Sztejna i Mateusz Nowotka – uczniowie z klasy IIa.
Pani Kurator Oświaty Jolanta Gregorczuk oraz wiceprzewodnicząca Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Pani Danuta Raczko wręczyły certyfikaty nominowanym szkołom.
Nasza szkoła została także zaproszona na Galę Centralną, która odbędzie się 28 kwietnia 2008 roku w Muzeum Jana Pawła II - Galeria Porczyńskich w Warszawie. W gali wezmą udział liderzy przedsiębiorczości w kraju. Szkołę reprezentować będą: Dyrektor Piotr Karczewski, Koordynator Przedsiębiorczości Alicja Kasprowicz oraz uczeń klasy II a Mateusz Nowotka.

Szkolny Koordynator Przedsiębiorczości Pani Alicja Kasprowicz

Obejrzyj galerię zdjęć