Światowy Dzień Oszczędzania

W dniach 25-31 października 2007 roku odbyła się akcja pod nazwą "Tydzień oszczędzania", której program był następujący:

1. Przeprowadzenie na godzinie wychowawczej lekcji na temat sposobów oszczędzania przez młodzież np.
    • Planowanie budżetu domowego
    • Konta bankowe dla młodzieży

2. Zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na cel społecznie użyteczny.
    Akcja Góra Grosza - zbiórka monet groszowych od 1 do 50 gr. Zbiórkę przeprowadza Samorząd SZkolny w dniach od 15 do 26 października 2007 r..

3. Warsztaty dla uczniów klas III z udziałem pracowników banku (wg załączonego wcześniej harmonogramu).

4. Warsztaty w Narodowym Banku Polskim w Warszawie oraz na Giełdzie Papierów WArtościowych - 25 października 2007 - uczestniczy 45 uczniów z klas II.

5. SZkolny konkurs obejmujący zagadnienia oszczędzania:"Twoje sposoby na oszczędzanie w domu i w życiu".

Należy opisać innowacyjne sposoby, liczy się kreatywność. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone przez Dyrekcję Szkoły.Termin składania prac to 31 października 2007 r. do Szkolnego Doradcy Zawodowego.
  6. Konkurs dla uczniów na esej "Dlaczego warto oszczędzać?"

Organizatorem konkursu jest Fundacja Instytut Rozwoju Komunikacji i Edukacji "Think". Informacje na stronie www.tdo.interia.pl lub www.think.org.pl. Autorom najlepszych esejów Kapituła kokursu przyznaje nagrody:
    I nagroda 3 000 zł
    dwie II nagrody 2 000 zł
    dwie III nagrody 1 000 zł

Szkolny Koordynator Przedsiębiorczości
    Alicja Kasprowicz.

Giełda Papierów Wartościowych i Narodowy Bank Polski
    25.10.2007 r.

Nasi uczniowie rozpoczęli Światowe Dni Oszczędzania wizytą na Giełdzie Papirów Wartościowych i w Narodowym Banku Polskim. Uczestniczyli w zajęciach dotyczących zasad funkcjownowania rynku kapitałowego.

Obejrzyj galerię zdjęć

W gmachu giełdy przy symbolu hossy - byku