Kultura czytania, kultura słuchania...

Czytanie lektur, czyli kontynuacja akcji promowanej w Polsce we wrześniu, stało się już tradycją w naszej szkole, toteż w miniony piątek jedni uczniowie spotkali się po to, aby przedstawić fragmenty pozytywistycznych nowel, a drudzy, aby ich wysłuchać.

Klasę "A" reprezentowali: K. Banul, H. Baranowski i A. Stryjewski. Przypomnieli oni fragmenty "Latarnika". A. Klimczuk, Z. Leska, J. Orzoł, S. Kaczmarczyk i J. Sostek z trzeciej "B" także sięgnęli po twórczość Sienkiewicza i przedstawili wyjątki z jego "Szkiców węglem". D. Sadowska, K. Sławińska i R. Tomaszczyk - uczniowie z kolejnego zespołu - "C" – wybrali "Katarynkę" Prusa, a humaniści z "D" (Z. Kowalkiewicz, M. Kłak, J. Marszałek, P. Marszałek) przeczytali fragmenty "Antka". Dzięki Pani A. Bryk można było przyjrzeć się malarstwu XIX wieku. J. Mahluf zadbał o efekty dźwiękowe, a I. Kolb o wizualne.

Kto wie, może podczas zbliżającej się matury znajomość tekstów nowel okaże się przydatna? Dlatego warto zadbać i o kulturę czytania, i o kulturę słuchania.

an.tob.