Apel z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

8 listopada 2019 roku, w naszej szkole odbył się apel poświecony 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel miał formę lekcji historii. Lekcję tę poprowadzili uczniowie klasy II A Nikola Cichowska, Remigiusz Sęk oraz Adrian Trzciński. Przybliżyli oni społeczności szkolnej kronikę wydarzeń 1919 roku związanych z tworzeniem się niepodległego państwa polskiego oraz historię godła, barw i hymnu narodowego.
Kulminacyjnym momentem apelu było odśpiewanie o godzinie 11:11 pełnej wersji hymnu narodowego, który rozpoczęła Michalina Pankiewicz z klasy II A. Po pierwszych słowach hymnu dołączyła do niej cała społeczność szkolna. Była to bardzo podniosła i wzruszająca chwila, gdy w obecności sztandaru szkoły hymn został odśpiewany a cappella.
Nad sprawnym przebiegiem apelu czuwali: Pani Anna Bryk, Pani Agnieszka Brzostek oraz Pan Wojciech Gramowski.

W.G.