Lekcja o funduszach europejskich

Uczniowie z klasy I a zrealizowali na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości projekt „Lekcja o Funduszach Europejskich”. Zostali z nim także zapoznani uczniowie z klasy II a, zainteresowani zagadnieniami ekonomicznymi. Celem akcji było przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm.

Już po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły realizowali tego typu projekt. Tegoroczną edycję niewątpliwie wyróżnia wyjątkowość materiałów dydaktycznych. Jednym z nich jest gra planszowa „Czas na Start-up!”. Podczas gry uczniowie mogą się wcielić się w młodych przedsiębiorców, stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Każdy uczestnik gry będzie rozwijał własny start-up, aby stworzyć go rynku. Na zakończenie projektu 26 listopada w Olsztynie odbędzie się wojewódzki turniej gry planszowej. Naszą szkołę będzie reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie : Radosław Żarnoch, Anna Czerwińska, Jakub Ceberek (wszyscy z klasy II a) i Marcin Kodzis – I a.

Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - Alicja Kasprowicz