Podsumowanie tygodnia kariery

Tydzień kariery już za nami. Dużo się działo. Gościliśmy w szkole przedstawicieli różnych profesji: fizjoterapeutę, kuratora zawodowego, strażaka, geodetę, architekta, architekta krajobrazu, policjantki, pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, plastyka, pielęgniarkę, lekarza, notariusza, pisarkę, leśnika, studentkę Wojskowej Akademii Technicznej, studentkę Lotniczej Akademii Wojskowej oraz pracowników Urzędu Pracy. Uczniowie mogli usłyszeć od fachowców, jak wygląda praca w danym zawodzie, zapoznać się z jego specyfiką oraz pozyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Na tablicach ogłoszeń pojawiły się gazetki dotyczące zawodów przyszłości.
Odbyły się konkursy:

• na najciekawszy strój, przedstawiający ulubiony zawód,
  • plastyczny "Pasja, profesja, powołanie"
  • filmowy "Pasja, profesja, powołanie".

Miło nam poinformować, że najwięcej polubień otrzymały zdjęcia Michała Wojciechowskiego z klasy I B oraz Jakuba Krawczyka z klasy II a.
W konkursie na najciekawszy strój, przedstawiający ulubiony zawód, wygrał Michał Wojciechowski, a w konkursie plastycznym przyznano dwie nagrody. Otrzymały je uczennice z klasy I b - Natalia Małż i Karolina Kaczmarczyk. Dwie nagrody przyznano także w konkursie filmowym. Trafiły one do Marcina Kłaka z klasy III d i Marcina Dąbrowskiego z I A.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze spotkań. Prezentujemy prace plastyczne oraz filmiki. Są także zdjęcia z piątkowej sesji "Mój zawód". Uczniom, którzy wzięli udział w konkursach gratulujemy pomysłowości. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, a w sposób szczególny: Pani Dyrektor Monice Chorążewicz, Pani wicedyrektor Annie Bryk, Pani Malwinie Wojciechowskiej, samorządowi szkolnemu oraz paniom z obsługi.

Doradca Zawodowy - Alicja Kasprowicz