Bliżej kultury
25 października 2019

Piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią i Panią M. Zyśk spędzili w olsztyńskim Teatrze im. S. Jaracza.

Spektakl "Czuwanie" doskonale wpisał się w jesienne nastroje związane z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych. Młodzi widzowie poznali sztukę bardzo pojemną ze względu na treść. Starość, śmierć, samotność i utrata własnej tożsamości to główne wątki dramatu połączone z dozą czarnego humoru. Nie mniej wartościową była wizyta w BWA. Uczniowie spotkali się m.in. ze współczesną sztuką abstrakcyjną i nawiązaniami do dadaizmu. Malarstwo, grafika, rzeźba autorstwa pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zostały uzupełnione pracami młodych artystów. Warto być bliżej kultury, szczególnie przed nadchodząca maturą.

an.tob.