REKRUTACJA 2019/2020

rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzona będzie elektronicznie

"Potrawka z języków flaminga..." – czyli klasa IId na UWM w Olsztynie

Po raz kolejny uczniowe naszej szkoły mieli szansę wziąć udział w "Czwartkach z Humanistyką" organizowanych przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. 23 maja 2019r. klasa IId pod opieką Pań Ewy Gumkowskiej, Magdaleny Zyśk i Ireny Dobryłko poszerzała swoją wiedzę z wielu zakresów: wojskoznawstwa, filologii polskiej oraz rosyjskiej, kreowania trendów, dziennikarstwa i historii. Dzięki tak zróżnicowanemu programowi każdy mógł bez najmniejszego problemu znaleźć coś dla siebie, a zajęcia prowadzone były w tak interesujący sposób, że każde z nich mijało w mgnieniu oka. Tajemnicza postać Rasputina, kulinarne "przeboje” starożytnych Rzymian, robot podróżujący autostopem – to tylko niektóre z intrygujących tematów ostatniego w tym roku szkolnym cyklu wykładów uniwersyteckich dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Liczymy na kolejną edycję spotkań z humanistyką!

Anna Parciak klasa 2d