REKRUTACJA 2019/2020

Spotkanie z pracownikiem Straży Granicznej

22 marca 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie zawodoznawcze. Tym razem zainteresowani służbami mundurowymi uczniowie mieli zajęcia z pracownikiem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, sierżantem sztabowym Michałem Czajkowskim. Pan Michał jest absolwentem naszego liceum.

W czasie spotkania licealiści dowiedzieli się, ilu kandydatów można przyjąć do służby w oddziale warmińsko-mazurskim i jakie ustawowe wymagania są im stawiane. Pan Czajkowski wytłumaczył, na czym polega postępowanie kwalifikacyjne, a także zwrócił uwagę na potrzebne dokumenty. Przedstawił również dwa filmy ukazujące kulisy pracy.

Spotkanie było bardzo ciekawe i pożyteczne, ponieważ uczniowie uzyskali cenne informacje na temat służby w Straży Granicznej. Dziękujemy bardzo za poświęcony nam czas.

Doradca zawodowy - Alicja Kasprowicz