Zawody wojewódzkie olimpiady, „Lekcje z ZUS”19

Już po raz czwarty młodzież z klas pierwszych liceum zrealizowała projekt "Lekcje z ZUS". Jest to projekt autorski ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. "Lekcje z ZUS" mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.
Na zakończenie realizacji programu uczniowie ż z klas pierwszych i osoby i drugich zmierzyli się z testem, przesłanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie. Najwyższą notę otrzymał uczeń klasy II a - Wojciech Grądzik, następnie uczennica klasy I a Anna Czerwińska oraz uczniowie z klasy I a : Adrian Biedrzycki i Łukasz Poździał . Do zawodów wojewódzkich zostały zakwalifikowane trzy osoby : Wojtek Grądzik , Ania Czerwińska i Adrian Biedrzycki.
15 marca w Olsztynie odbyły się zawody wojewódzkie, w których wzięło udział dwoje uczniów : Ania i Adrian ( Wojtek uczestniczył w zawodach okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie). Nasza reprezentacja uzyskała szósty wynik w województwie, pokonując czternaście szkół.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów Koordynator programu - Alicja Kasprowicz