REKRUTACJA 2019/2020

Dzień Przedsiębiorczości 2019

Kolejna edycja programu za nami. Po raz 14 zorganizowałam to przedsięwzięcie. W niektórych jednostkach konsultantami byli już absolwenci naszej szkoły, którzy sami kilka lat temu brali udział w programie.
Przeglądam zdjęcia i relacje z ubiegłych edycji. Wiele osób już pracuje i wykonuje zawód poznawany bliżej podczas Dnia Przedsiębiorczości. Na przykład Magda jest teraz panią stomatolog, a przed laty odwiedziła Laboratorium Protetyczne. Ilona robi aplikację radcowską - była w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, Daria studiuje farmację - do dziś jej sprawozdanie mam na gazetce szkolnej, Kasia pracuje w nadleśnictwie, Łukasz i Paweł pracują w straży pożarnej, kilku pracowników Firmy Novum - to też nasi absolwenci, Długo mogłabym wymieniać... Kiedy pierwszy raz zobaczyłam informację o programie, zastanawiałam się, czy brać udział, czy warto? Z perspektywy czasu wiem, że tak. To bardzo dobre przedsięwzięcie, które pomaga uczniom zweryfikować wyobrażenia o konkretnym zawodzie.
W tym roku uczniowie mogli przyjrzeć się, jak wygląda praca na danym stanowisku w następujących zakładach:
Szczytno:

Komenda Powiatowa Policji
Zespół Opieki Zdrowotnej
Nadleśnictwo Korpele
Novum
Komenda Powiatowej Straży Pożarnej
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Gminne Przedszkole Nowiny

Olsztyn
Radio Olsztyn SA
Oddział NBP
Teatr im. Stefana Jaracza
Sąd Okręgowy
Białystok
Uniwersytet Medyczny

Wszystkim, którzy przyjęli uczniów na jednodniową praktykę, serdecznie dziękuję.

Koordynator Dnia Przedsiębiorczości - Alicja Kasprowicz