REKRUTACJA 2019/2020

Widzę z klasą

28 lutego 2019 roku klasa 2a pojechała do najbardziej nowoczesnego - nawet w skali światowej - laboratorium optycznego Essilor Optical Laboratory Poland, produkującego soczewki okularowe. Misją zakładu jest poprawa jakości życia poprzez poprawę widzenia.

Podczas pobytu w zakładzie uczniowie mogli zobaczyć proces produkcji soczewek korygujących wzrok, zapoznać się z materiałami wykorzystywanymi do ich stworzenia, wziąć udział w wykładach na temat wzroku oraz warsztatach z dziedziny optyki. Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, który pozwala nam poznawać, dostrzegać i obserwować świat, dlatego wszyscy uczestnicy wycieczki zostali przebadani przez profesjonalistów w celu wykrycia wad wzroku.

Anna Bryk