O jeden błąd za daleko

Zmagania ortograficzne o "Złote Pióro Starosty", które odbyły się 21 lutego, wykazały, że Paulina Kęsicka najlepiej wypadła spośród uczniów naszej szkoły i minimalnie przegrała na drodze do całkowitego zwycięstwa.

W tym roku podziękowania za objęcie konkursu patronatem należą się w pierwszej kolejności "Kurkowi Mazurskiemu", a dokładnie Pani Ewie Kułakowskiej, która udźwignęła ciężar przygotowania i przeprowadzenia dyktanda (tekst więcej niż świetny!) oraz ostatecznego rozstrzygnięcia wyników rywalizacji.

W imieniu uczestników wypada skierować ukłony do organizatorów, czyli pracowników Starostwa Powiatowego. Pan Jarosław Matłach otworzył i zamknął spotkanie, wykazując się przy tym życzliwością, hojnością i swego rodzaju szczerością w komentarzach na temat języka ojczystego. Pani naczelnik Wydziału Oświaty Ewa Nasiadko wraz z Panią Anną Bacławską zadbały o opiekę nad uczestnikami i prawidłowym przebiegiem konkursu. Pracownicy Wydziału Promocji i Współpracy: Rafał Kiersikowski, Ryszard Łopatka zatroszczyli się o nagrody, a Michał Orzoł utrwalił wydarzenie na zdjęciach.

Jeżeli Starostwo Powiatowe nie zmieni planów, uczniowie będą mogli w przyszłym roku znowu wykazać się znajomością zasad ortografii i interpunkcji, a tym samym szacunkiem wobec języka polskiego.

an.tob.