REKRUTACJA 2019/2020

Czytanie Żeromskiego

14 grudnia 2018 roku trzecioklasiści oraz uczniowie 2c i 2d wysłuchali fragmentów utworów Stefana Żeromskiego. Spotkanie wiązało się z dobiegającymi końca obchodami 100-lecia Niepodległej.

Gabriela Morawska, Jakub Kosakowski oraz Krzysztof Michalak (klasa 3a) wystąpili przed nami z fragmentem "Ludzi bezdomnych". Przypomnieli nam historię o swawolnym Dyziu.

Krzysztof Brzostek, Bartosz Samsel, Krystian Kropielnicki, Krystian Pisarski i Mikołaj Zygmunt (klasa 3b) odwołali się do wyjątków z „Dzienników”, dzięki czemu poznaliśmy poglądy pisarza m.in. na temat twórczości Adama Asnyka, Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa.

Szymon Tworkowski, Alan Grudziąż i Mateusz Myślak (klasa 3c) odczytali fragmenty „Nokturnu” i „Snu o szpadzie”.

Na pewno świetną interpretacją „Doktora Piotra” zachwycili Gabriel Kąkolewski, Kornel Komorowski i Wiktor Deptuła (3d).

Dzięki spotkaniu poznaliśmy Żeromskiego: lirycznego, pełnego ekspresji, ironicznego, a na pewno wiernego etosowi inteligenta.

L. Wiergolińska 2c