SOBIECH NIEPODLEGŁEJ

W powiatowych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła również miała swój udział. Uroczystość tę rozpoczęła Dominika Kłos, śpiewając utwór „ Wojenko, wojenko”. Wcześniej utalentowani muzycznie uczniowie, pod opieką Pani Elżbiety Weichhaus-Kończyk oraz we współpracy z Panami Andrzejem Ałajem i Robertem Arbatowskim, wydali płytę z pięknymi patriotycznymi pieśniami. W taki właśnie sposób Sobiech uczcił ważne narodowe Święto.

Jarosław Matłach -Starosta Szczycieński - podziękował wszystkim zaangażowanym za to przedsięwzięcie.

Po uroczystości płyty zostały rozdane mieszkańcom powiatu. Do ich rąk w niespełna 30 minut trafiło ponad 300 egzemplarzy. Na płycie znajdują się utwory w wykonaniu kilku uczennic. Spiewają: Dominika Kłos – Wojenko, wojenko Kornelia Kobylańska – Deszcz, jesienny deszcz Michalina Pankiewicz – O mój rozmarynie Dominika Kłos – Białe róże Agnieszka Mirkowicz – Piechota Gabriela Morawska – Biały krzyż

E. W.-K.