Podsumowanie Tygodnia Kariery

Tydzień kariery już za nami. Dużo się działo. Gościliśmy w szkole przedstawicieli różnych profesji: fizjoterapeutę, kuratora zawodowego, dziennikarza, strażaka, geodetę oraz pracowników Urzędu Pracy. Uczniowie mogli usłyszeć od fachowców, jak wygląda praca w danym zawodzie, zapoznać się z jego specyfiką oraz pozyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Na tablicach ogłoszeń pojawiły się gazetki dotyczące zawodów przyszłości. Odbyły się konkursy:

• na najciekawszy strój, przedstawiający ulubiony zawód,
  • plastyczny "Mój wymarzony zawód",
  • literacki "Bądź architektem swojego szczęścia".

Miło nam poinformować, że najwięcej polubień otrzymały zdjęcia Szymona Tworkowskiego i Jakuba Lacha, dzięki czemu zwyciężyli w konkursie na najciekawszy strój, przedstawiający ulubiony zawód. W konkursie literackim przyznano dwie nagrody, a otrzymały je: Anna Czerwińska i Justyna Poździak - I miejsce - za przeprowadzenie wywiadu z Panem Kamilem Bechtą, absolwentem naszej szkoły, a obecnie pracownikiem firmy Nokia, w której jest delegatem do 33GPP. Agata Kozłowska za przeprowadzenie wywiadu z pracownikiem Sopoteki zajęła II miejsce. Zachęcamy do przeczytania obu prac, ponieważ są bardzo ciekawe.
    W konkursie plastycznym przyznano trzy nagrody i trzy wyróżnienia:
    I miejsce Natalia Małż
    II miejsce Zuzanna Posman
    III Kinga Tomaszek
    wyróżnienia: Alia Dzielińska, Alicja Kornowska, Maja Wielechowska.
    Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze spotkań. Prezentujemy też wywiady, przeprowadzone przez uczennice. Są także zdjęcia z piątkowej sesji "Mój zawód" oraz najlepsze prace plastyczne, wykonane przez uczniów gimnazjum. Zwycięzcy otrzymają oczywiście nagrody, które wręczy Pani Dyrektor.
    Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, a w sposób szczególny: pani Annie Bryk, pani Ewie Gumkowskiej oraz Małgorzacie Olbryś i oczywiście samorządowi szkolnemu.

Doradca Zawodowy
    Alicja Kasprowicz