O SPEŁNIANIU MARZEŃ – SPOTKANIE AUTORSKIE Z GRAŻYNĄ MĄCZKOWSKĄ

Od kilku lat biblioteka szkolna organizuje spotkania autorskie, promujące twórczość pisarzy z naszego regionu. W tym roku szkolnym zaplanowane są dwa takie spotkania. Gościem pierwszego, które odbyło się 22. 10.2018 roku, była Grażyna Mączkowska. W spotkaniu uczestniczyły klasy 3b i 3d oraz chętni uczniowie.

Pisarka opowiedziała, jak powstała jej pierwsza książka „Powiedz, że mnie kochasz, mamo” oraz przybliżyła treść dwóch kolejnych: „Tatuaże podświadomości” (2017) i „Inny wariant życia” (2018). Pani Grażyna podkreślała, że jest kobietą szczęśliwą, spełnioną, lubi podróżować, fotografować. Wraz z mężem przez długi czas mieszkała w Szymanach, a kilka lat temu przeprowadzili się do Szczytnie. Jest zakochana w naszym mieście, dlatego akcja jej dwóch pierwszych książek rozgrywa się w Szczytnie i pobliskich miejscowościach. W trzeciej książce również mamy okazję pospacerować wraz z bohaterami w okolicach Placu Juranda.

Podczas spotkania padło wiele pytań od uczniów, m.in. dotyczących bohaterów książek, czerpania inspiracji do pisania etc., na które Autorka chętnie odpowiadała. Kończąc spotkanie, Pani Grażyna zachęcała młodzież przede wszystkim do czytania książek (nie tylko lektur szkolnych), do podejmowania prób pisania, jeśli ktoś czuje wewnętrzną potrzebę, a nade wszystko spełniania swoich marzeń i optymistycznego patrzenia w przyszłość.

Serdecznie dziękujemy Grażynie Mączkowskiej za obecność, uczniom za aktywne uczestnictwo w spotkaniu, a nauczycielkom języka polskiego Paniom: Annie Tobolewskiej i Ewie Gumkowskiej za przygotowanie uczniów do spotkania z Autorką. Przypominamy, że w szkolnej bibliotece dostępne są wszystkie jej książki. Zapraszamy do lektury!!!

Organizatorki spotkania: Irena Dobryłko i Monika Chorążewicz