Sprzątanie Świata

Co roku w naszej szkole dzięki inicjatywnie Pani Bogusławy Pietrzak rusza akcja ekologiczna pod nazwą ,, Sprzątanie świata''. W tym roku zorganizowano ją po raz 25. Uczestniczyła w niej klasa 1E wraz z wychowawczynią – Bogusławą Pietrzak. Jej głównym celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne, pokazanie, jak rozwiązać problem zaśmieconego terenu, na którym na co dzień żyjemy. Nie jest to tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w naszym życiu.

21 września na trzeciej godzinie lekcyjnej klasa wraz z opiekunem rozpoczęła działanie od dokładnego zebrania śmieci wokół terenu naszej szkoły. Następnym punktem zbiórki był teren dawnego cmentarza ewangelickiego oraz część ulicy Piłsudskiego. Uczniowie wykazali się duża inicjatywą, czego rezultatem były worki pełne śmieci. Wszystko udokumentowała jedna z uczennic klasy.

Liwia Arbatowska