"Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości"- Salon Maturzystów 2018

12 września trzecioklasiści z liceum uczestniczyli w 12 edycji Salonu Maturzystów w Olsztynie. Uczniowie mogli nie tylko zasięgnąć porad w zakresie wyboru szkoły wyższej czy kierunku, ale również przejrzeć ofertę uczelni. Uzyskali także niezwykle przydatne informacje o zasadach egzaminów pisemnych i ustnych z przedmiotów wymaganych na maturze.

Uroczystego otwarcia Salonu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim dokonali m.in.: dr Tomasz Wierzejski – Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Jarosław Marek Słoma – I Zastępca Prezydenta Olsztyna i Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie. W swoich przemówieniach zachęcali maturzystów do podejmowania studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, którego oferta kształcenia jest bardzo urozmaicona i oferuje młodym ludziom wiele ciekawych kierunków i możliwości rozwoju. Podkreślali, że warto korzystać z możliwości poznawania świata i kształcenia się na zagranicznych uczelniach, ale uniwersytet w Olsztynie w niczym im nie ustępuje. Zapewniali, że warto postawić na naukę w Olsztynie, aby wspólnie wspierać rozwój stolicy Warmii i Mazur.

"Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości” - to motto Mahatmy Ghandiego, które przyświecało wykładowi inauguracyjnemu „Wszystko o maturze 2018”. Poprowadziła go Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. W ramach Salonu odbyły się spotkania z ekspertami z OKE w Łomży. Maturzyści tłumnie uczestniczyli w wykładach z przedmiotów maturalnych z języka polskiego, języków obcych, matematyki, geografii, historii, WOS czy biologii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także porady z zakresu wykorzystania narzędzi komunikacji marketingowych podczas egzaminu maturalnego oraz kwestie związane z właściwym wyborem studiów, a tym samym zdobyciem wymarzonej pracy.

Doradca zawodowy
Alicja Kasprowicz