Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r. o godz. 9:00 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego".

Pani dyrektor Mariola Jaworska przywitała wszystkich zebranych, przybliżyła sylwetkę naszego patrona, czyli Jana III Sobieskiego, a następnie zwróciła się do tych, którzy znaleźli się w sytuacji szczególnej i przekroczyli progi naszej szkoły, aby już niedługo budować atmosferę i tradycję naszego Sobiecha - do uczniów klas pierwszych. Następnie uczniowie powtórzyli słowa przysięgi i zostali tym samym pasowani na uczniów liceum.

Serdeczne życzenia złożyli również pan starosta Jarosław Matłach oraz przewodniczący Rady Rodziców, pan Mariusz Drężek.

Pierwszakom życzymy szybkiej aklimatyzacji i odkrycia, że dokonali świetnego wyboru szkoły, drugim klasom tego, żeby nie popadli w rutynę i zgłębiali wiedzę, a maturzystom - radości ze świetnie zdanej matury.