WYCIECZKA DO MUZEUM GEOLOGICZNEGO
10 KWIETNIA 2018 r.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach rozwijających z geografii realizowanych w ramach projektu "Przez eksperyment do przyszłości" oraz realizujący zajęcia z geografii w zakresie rozszerzonym wzięli udział w wycieczce do Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się szkielet mamuta - najsłynniejszego przedstawiciela fauny epoki lodowcowej. Muzeum Geologiczne w Warszawie jest jedyną w Polsce placówką, która przechowuje kompletny zbiór skał występujących na terenie Polski, w pełni odzwierciedlających jej budowę geologiczną, o czym uczniowie dowiedzieli się podczas zajęć muzealnych z przewodnikiem.
Następnie odbyły się warsztaty z paleontologii, na których młodzież poznawała i rozpoznawała skamieniałości z różnych epok geologicznych.
Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i chętnie pojechaliby na taką samą jeszcze raz, aby poznać więcej zbiorów muzealnych.
Uczniami opiekowała się Pani Bogusława Pietrzak i Pani Magdalena Lisewska.

Wyjazd uczestników projektu "Przez eksperyment do przyszłości" był współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Fudnuszu Społecznego.

Julia Sęder