I co z tego, że bez piątki z polskiego?

W miniony piątek odbyło się bardzo ciekawe spotkanie, dzięki któremu w naszej szkole wzrośnie liczba miłośników książek. Jego bohaterem był Pan Jerzy Niemczuk – znany i uznany (niestety, nie przez polonistkę) scenarzysta filmowy, teatralny, autor słuchowisk radiowych, książek nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Gość z humorem i ogromnym dystansem mówił o swojej pracy twórczej: źródłach inspiracji, planach i marzeniach, a co szczególnie wzruszające: o wyższości Mazur nad stolicą. Piękne fragmenty jego życiorysu wiążą się z okolicami Szczytna. Kocha dom w Piecach, gdzie wypoczywa, tworzy i dokąd wraca zmęczony i znudzony Warszawą.

Pisarz dodał otuchy uczniom, radząc, by realizowali marzenia i dokonywali mądrych życiowych wyborów, jako że przyszłość nas wszystkich będzie wkrótce właśnie od nich zależała.

W spotkaniu wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczniów, którym wcześniej sylwetkę pisarza przybliżyli poloniści: Pani Anna Tobolewska i Pan Grzegorz Poniatowski.

Dzięki Paniom Irenie Dobryłko i Monice Chorążewicz doszło nie tylko do interesującego spotkania, alei zakupu "Bata na koty", powieści Jerzego Niemczuka. Autor wzbogacił ją swoim autografem. Biblioteka zaprasza!

Warto też obejrzeć film ze spotkania, nakręcony przez Pana Roberta Arbatowskiego:
Zobacz film

an.tob.