Konferencja „Nie daj się złowić i nie pozwól stracić swoich danych”

11.04.2018r. w naszej szkole odbyła się powiatowa konferencja na temat: „Nie daj się złowić i nie pozwól stracić swoich danych”.
Adresaci konferencji to: młodzież gimnazjalna, nauczyciele z powiatu szczycieńskiego oraz wszyscy zainteresowani problematyką bezpieczeństwa w Internecie. Łączna liczba uczestników przekroczyła 400 osób.
Spotkanie było zorganizowane przy współudziale Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Patronat nad konferencją objęło Starostwo Powiatowe w Szczytnie.
Celem konferencji było zapoznanie uczestników z problematyką phishingu, kryptowalut oraz bezpiecznego korzystania z smartfonów.
W dobie rozwoju portali społecznościowych, bankowości elektronicznej oraz bezkrytycznego korzystania z urządzeń moblinych organizatorzy uznali za istotne poruszenie następujących zagadnień:
1. Co to jest phishing i w jaki sposób możemy stracić hasła do swoich kont bankowych, portali społecznościowych?
2. Jak możemy uniknąć ataku phishingowego?
3. Bezpieczne korzystanie z smartfona – rodzaje ataków i bezpieczeństwo naszych danych.
4. Co to jest kryptowaluta – korzyści i zagrożenia.
5. Odpowiedzialność prawna nieletnich za zachowania demoralizujące oraz popełnione czyny karalne.

Prelegentami odpowiednio byli:
1. podkom. mgr inż. Artur Waszczuk – WSPOL Szczytno
2. podkom. mgr Paweł Olber – WSPOL Szczytno
3. podinsp. mgr inż. Adam Macoch – WSPOL Szczytno
4. sierżant Agata Mendelewska – Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie

Pragniemy jednocześnie podziękować wszystkim instytucjom i osobom, które przyczyniły się i pomogły w zorganizowaniu konferencji.

Paweł Królikowski