Wycieczka do Londynu

Od 15 do 20 marca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zwiedzali Londyn. Tym razem uczestnikami wycieczki byli pierwszoklasiści z liceum i gimnazjum. Swoją przygodę zaczęli od podróży na lotnisko Chopina w Warszawie. Stamtąd wylecieli bezpośrednio do Luton, położonego niecałe 2 godziny drogi od stolicy Anglii. Każdy dzień był przez nich w pełni wykorzystany na zwiedzanie zabytków i poznawanie historii i tradycji tego państwa. Najciekawsze atrakcje to m.in.: Muzeum Figur Woskowych, Sky Garden, zmiana warty w niedzielę pod Pałacem Buckingham oraz spacer przez China Town czy zwiedzanie miasteczka Cambridge.

Dzięki wycieczce uczniowie lepiej się poznali, a przede wszystkim przeżyli ciekawe chwile, których na pewno nie zapomną. Wycieczkę zorganizowała Pani Małgorzata Olbryś z Panią Teresą Sanford. Nauczycielki zadbały by wyjazd był wyjątkowy. Uczestnicy podróży pożegnali Londyn we wtorek wieczorem, a po niedługim rejsie wylądowali na naszym lotnisku w Szymanach. Po tej wycieczce katalogi biur turystycznych, oferujących stolicę nad Tamizą, w zasadzie nie będą już uczniom potrzebne.

Zuzanna Kowalkiewicz