Doświadczenia fizyczne

W miniony czwartek, 23 marca, w czasie Dni Sobieskiego w naszej szkole miały miejsce pokazy doświadczeń fizycznych. Obejmowały one różnorodną tematykę: optykę, naturę światła, kinematykę, elektrostatykę i magnetyzm. Sala, w której odbywały się pokazy wypełniona była po brzegi. Z trudem zmieściliśmy się w środku. Po krótkim wprowadzeniu w tematykę zajęć mieliśmy okazję obserwować wiele zaskakujących doświadczeń, a nawet niejednokrotnie sami mogliśmy wziąć udział w ich przeprowadzeniu. Na szczególną uwagę zasługiwał eksperyment polegający na ukazaniu przewodnictwa sygnałów elektrycznych przez człowieka. Pozostałe doświadczenia, takie jak wykonany domowymi środkami światłowód czy mini-rakieta w butelce, cieszyły się nie mniejszym zainteresowaniem. Ponadto mogliśmy zobaczyć działanie różnicy ciśnień na przykładzie balonu i szklanych kubków. Całość projektu przeprowadzili uczniowie klas 2a i 3a liceum pod kierunkiem Pani M. Lisewskiej i Pana S. Kuleszy.

Wiktor Modzelewski