REKRUTACJA 2019/2020


aktualności » z życia szkoły

"Gość w dom brzytwy się chwyta"

Z takim bałaganem frazeologicznym, jak w powyższym tytule, oraz innymi wyzwaniami z literatury, historii, wiedzy o kulturze, sztuce i Biblii musieli zmierzyć się uczestnicy Rambitu Humanistycznego, który odbył się 23 marca 2018 r. na zakończenie Dni Sobieskiego. Do zmagań stanęły czteroosobowe drużyny reprezentujące klasy pierwsze, drugie i trzecie. Zadania konkursowe przygotowali i zasiedli w jury nauczyciele języka polskiego (G. Poniatowski, E. Gumkowska, A. Tobolewska, E. Mrożek), historii (W. Gramowski) i religii (M. Zyśk). Dbając o atrakcyjność turnieju, pytania połączyli z fragmentami muzycznymi, filmowymi, dziełami malarskimi, zdjęciami, cytatami. Swoją wiedzą mogli sprawdzić się nie tylko uczestnicy, ale również widzowie (zwłaszcza maturzyści - taki "wielki test" to całkiem niezła powtórka przed maturą!).

Ostatecznie w I Rambicie Humanistycznym zwyciężyła reprezentacja klas II, drugie miejsce zajęła klasa III, zaś trzecie miejsce przypadło pierwszakom.

Corocznie w ramach Dni Sobieskiego odbywał się rambit przyrodniczy oraz sportowy, a potyczki z humanistyki zorganizowano po raz pierwszy, ale - miejmy nadzieję, że - nie ostatni. Z pewnością warto w formie atrakcyjnej konkursowej zabawy przypominać, że to właśnie humanistyka stanowi fundament naszej kultury.Kasia Gumkowska