Rambit przyrodniczy

20 marca 2018 roku cztery trzyosobowe zespoły z klas pierwszych licealnych oraz dwa zespoły trzecioklasistów z Gimnazjum Sportowego mieli okazję zmierzyć się z chemią, fizyką, geografią i biologią. Uczestnicy losowali kolejno pytania za 1, 2, 3 punkty. Jednakże uczniowie nie tylko mogli pochwalić się swoja wiedzą teoretyczną, ale również prezentowali umiejętności praktyczne, np. musieli udowodnić, czy w probówce znajduję się cukier. Zawodnicy pod czujnym okiem opiekuna doskonale zaprezentowali doświadczenie oraz poprawnie je opisali.

Ostatecznie rambit przyrodniczy wygrała klasa 1a - matematyczno-fizyczna. Trzeba przyznać, że licealiści wykazali się dużą wiedzą i całkowicie zasłużyli na pierwsze miejsce :) Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody oraz słodkie upominki.

Gimnazjalści pokazali się z naprawdę dobrej strony - dzielnie walczyli z licealistami. Klasie 3sb zabrakło tylko jednego punktu do trzeciego miejsca. Rywalizacja pomiędzy zespołami była bardzo wyrównana. Wszyscy dobrze się bawili, ale i uczyli, bo dzięki zabawie wiele zapamiętujemy.

Podziękować powinniśmy Paniom: Ninie Gałązce, Magdalenie Lisewskiej, Annie Bryk, Jolancie Witkowskiej, Bogusławie Pietrzak.

Finaliści:
1 miejsce: 1a (Krzysztof Wlazło, Rafał Tomaszczyk, Konrad Banul)
2 miejsce: 1b (Patrycja Bartosiewicz, Maciej Przybylski, Kacper Adamski)
3 miejsce: 1d (Natalia Urbańska, Patryk Wróbel, Wiktor Ignaczak)

Pozostali uczestnicy:
1c (Iga Czerwińska, Joanna Kozłowska, Klaudia Mysiorska)
3sa (Anna Czerwińska, Justyna Po ździak, Patrycja Wieszczyńska)
3sb (Aleksandra Kęsicka, Filip Prokopowicz, Joachim Archacki)

Klaudia Mysiorska 1c