Młody, bezpieczny kierowca - spotkanie policjantów z uczniami klasy 3a i 3b

16 marca 2018 r. na zaproszenie Dyrektor szkoły, Marioli Jaworskiej, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego, st. sierż. Kamil Pianka, sierż. Kamil Mydło, a także Pan Adam Sieredziński, prowadzący szkołę nauki jazdy, omówili temat "Młody, bezpieczny kierowaca".

Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, że posiadanie uprawnienia do kierowania pojazdami to przywilej, który zobowiązuje. Prelegencji przypomnieli młodym kierowcom i kandydatom na kierowców, jaki wpływ na organizm człowieka mają alkohol i środki odurzające, jak niebezpieczna jest jazda pod ich działaniem, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa, jak istotną rolę odgrywają odblaski w warunkach złej widoczności oraz jak niebezpieczna może być agresja za kierownicą. Prowadzący chcieli zwiększyć świadomość młodych kierowców na temat zagrożeń oraz promować właściwe postawy uczestników ruchu drogowego. Każda z obecnych na spotkaniu osób otrzymała broszurę związaną z przewodnim tematem spotkania. Oprócz tego uczniowie mogli zadać pytanie ekspertom i uzyskać od nich odpowiedź.