Euroscola 2018

W piątek (2.03.2018r.) uroczyście podsumowaliśmy wyjazd młodzieży z klas trzecich do Strasburga. Na spotkanie oprócz uczniów, którzy w zeszłym tygodniu wrócili z Parlamentu Europejskiego, zostali zaproszeni również uczniowie z drugiej i trzeciej klasy humanistycznej naszego liceum.

Na początku opiekunowie grupy wyja śnili zasady udziału w konkursie Euroscola, w którym nagrodą był wła śnie wyjazd do Francji i Niemiec. Pani Ewa Enerlich i pani Mariola Sypniewska opowiedziały o pierwszym etapie konkursu, którym był quiz wiedzy o Unii Europejskiej, Parlamencie, krajach członkowskich oraz o drugim etapie, czyli zadaniu kreatywnym w formie filmu lub fotorepartażu. Następnie zostały zaprezentowane zwycięskie filmiki obydwu grup: "Więcej niż drogi i dotacje - co Twoje otoczenie zawdzięcza Unii Europejskiej" oraz "Ania odkrywa Unię Europejską".

Po prezentacji Pani Dyrektor Mariola Jaworska wręczyła laureatom Euroscoli certyfikaty. Uczniowie podzielili się również swoimi wrażeniami z udziału w sejsji plenarnej "prawdziwego" Parlamentu Europejskiego, pracy w komisjach, głosowaniach nad rezolucjami oraz odpowiedzieli na pytania nurtujące uczestników spotkania.

Ewa Enerlich