REKRUTACJA 2019/2020

rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzona będzie elektronicznie

aktualności » z życia szkoły

Zwycięstwo w wojewódzkim konkursie

Udało się! Zdobyliśmy I miejsce w wojewódzkim konkursie pt. "Dla Niepodległej 1918-2018". Organizatorem konkursu był Instytut Pamięci Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Na konkurs przygotowaliśmy film pt. „Powrócisz tu..”. Zdjęcia nagrywaliśmy w Warszawie, na Powązkach Wojskowych a także w okolicach Szczytna. W filmie gościnnie wystąpił znany polski aktor, Olgierd Łukaszewicz, który w krótkich słowach wypowiedział się na temat patriotyzmu oraz niezłomnej walki Żołnierzy Armii Krajowej. O swoich losach i członkach swoich rodzin, związanych z okresem wojny, wypowiedzieli się mieszkańcy naszego miasta: Pani Urszula Haczkiewicz oraz Pan Zbigniew Gołaszewski. Piosenki nagraliśmy w studiu u Pana Andrzeja Ałaja. "Taki Kraj" zaśpiewała Kornelia Kobylańska z klasy II d, Dominika Kłos z kl. II c "A jeśli nie wrócę", natomiast duet Magdalena Kusior z klasy Id i Gabriela Morawska z kl. II a "Powrócisz tu..". Nad wszystkim czuwała nauczycielka historii Pani Elżbieta Weichhaus-Kończyk, a Pan Robert Arbatowski wraz z córką Liwią zajął się montażem i sferą medialną.

Przygotowania i prace nad filmem zajęły nam prawie miesiąc, ale udało się! Warto było poświęcić swój czas, aby poczuć smak zwycięstwa. Film ma być wkrótce prezentowany w Urzędzie Wojewódzkim i w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie

Dominka Kłos i Gabriela Morawska