Być jak parlementarzysta...

22 lutego 2018 my, maturzyści z Sobiecha, stanęliśmy w progach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie braliśmy udział w debacie na temat problemów Europy. Mogliśmy zadawać wiele pytań członkom instytucji oraz brać udział w głosowaniach. Najciekawszą częścią była integracja z rówieśnikami ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, ponieważ mogliśmy rywalizować ze sobą podczas wykonywania zadań w zespołach i sprawdzić naszą sprawność językową.

Nasza przygoda rozpoczęła się w zeszłym roku, kiedy to dwie grupy językowe obecnych maturzystów wzięły udział w konkursie "Euroscola", w którym główną nagrodą był wyjazd do Strasburga. Uczniowie, pod opieką anglistek - pani Ewy Enerlich i Marioli Sypniewskiej, przez kilka miesięcy przygotowywali się do udziału w debacie oraz do przemowy prezentującej szkołę i kraj.

W czasie podróży odwiedziliśmy Muzeum Techniki w Speyer, gdzie zobaczyliśmy wiele ciekawych maszyn i artefaktów z różnych epok. W Strasburgu zaś zwiedziliśmy katedrę Notre Dame oraz starówkę.

Bardzo pozytywnie będziemy wspominać tą wycieczkę, dzięki której zdobyliśmy nowe doświadczenia.

Zobacz film