REKRUTACJA 2019/2020

rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzona będzie elektronicznie

aktualności » z życia szkoły

Komendant podziękował za godną pochwały postawę

W trakcie ferii zimowych Wiktoria Sochaczewska i Kacper Pichal zauważyli leżącego przy miejskich garażach mężczyznę. Okazało się, że to mieszkaniec Szczytna, który wypił alkohol, a w drodze do domu przewrócił się. Zarówno wiek mężczyzny jak i sytuacja w jakiej się znalazł mogła zagrozić jego życiu i zdrowiu.

Uczniowie naszej szkoły nie przeszli obok mężczyzny obojętnie, sprawdzili jak się czuje i pomogli mu wstać, a następnie wezwali policjantów. Funkcjonariusze już wiedzieli co dalej robić. Przewieźli 79-latka do jego domu gdzie przekazali pod opiekę troskliwej żonie.

Za taką właśnie reakcję podinsp. Arkadiusz Napiórkowski p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, podziękował Wiktorii Sochaczewskiej i Kacprowi Pichal. 9 lutego 2019 r. w gabinecie Pani Marioli Jaworskiej Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych.

Pamiętajmy, że pozostawiony bez pomocy człowiek nie powinien być nam obojętny. Wezwanie służb to często szansa na uratowanie komuś życia. Leżącą osobą może być ktoś chory, kto nie potrafi lub po prostu nie jest w stanie wezwać pomocy. Wykonanie połączenia na nr telefonu alarmowego 112 lub policyjnego 997, nic nie kosztuje a często jest podarowaniem szansy na przeżycie.

Dziękujemy Wiktorii i Kacprowi za przykładną postawę obywatelską.