Wykorzystać każdą szansę

Miło słyszeć, że uczniowie naszej szkoły mają pomysły na ciekawe życie, realizują swoje pasje i dzięki talentowi odnoszą sukcesy – tak jak na przykład Agnieszka Mirkowicz, która w grudniu pojechała do Kętrzyna, aby wziąć udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Agnieszki Osieckiej. Konkurs zorganizowano w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego, a do występu namówiła i przygotowała ją nauczycielka muzyki, Pani Joanna Gawryszewska.

W zmaganiach wzięło udział ponad 50 uczestników z całej Polski, rywalizujących w trzech grupach wiekowych. Każdy z nich przedstawił jeden utwór autorstwa nieodżałowanej Agnieszki Osieckiej, a oceniany był przez jurorki - Patrycję Kunert i Urszulę Przybyłowską. Do Koncertu Finałowego w drodze przesłuchań zakwalifikowało się 16 uczestników.

Agnieszka Mirkowicz zaśpiewała "Ucisz serca” i zajęła I miejsce. Stwierdziła, że konkurs był ważnym wydarzeniem w jej życiu nie ze względu na wartościowe nagrody rzeczowe, ale dlatego, że zainteresowała się twórczością A. Osieckiej i poezją śpiewaną.

N.G.