Studniówkowe szaleństwo, czyli obcasy, treski i partner z ogłoszenia

Słownik języka polskiego wyjaśnia nam termin "studniówka" jako bal dla młodzieży maturalnej, który odbywa się sto dni przed maturą, tak aby wszyscy zdążyli po nim dojść do siebie. Jednak czym tak naprawdę była ta niezapomniana noc dla naszych tegorocznych maturzystów?

Bez wątpienia wieczór 13 stycznia 2018r. w Sali Balowej "Albizja" w Lemanach okazał się najwspanialszym wydarzeniem ostatnich tygodni dla uczniów klas trzecich liceum. Dobrze, że zabawę zorganizowali rodzice wraz z opiekunami, gdyby przygotowali ją uczniowie, mogłaby przedłużyć się do kilku dni. A przecież już za sto dni matura. Tradycyjnie studniówka rozpoczęła się od poloneza, który mimo licznych niedociągnięć na próbach wypadł wspaniale! Niewątpliwie w naszej pamięci pozostanie też część artystyczna tego wieczoru. Męska grupa taneczna "Ubojnia rozkoszy" przykuła uwagę niejednej kobiety na sali. Wcale nie gorzej zaprezentował się zespół dziewcząt do znanego przeboju pt. "Daddy cool". Z pewnością świetną pamiątką dla uczniów stanie się krótki filmik, prezentujący każdą klasę, nakręcony i zmontowany przez naszego kolegę - "Radzia" z "mat-fiza", a wyreżyserowany przez Olgę Dąbrowską również z "mat-fiza".

Po długich przygotowaniach- idealnego makijażu, fryzur i paznokci - nadszedł czas na wyczekiwane zdjęcia, po nich można było zdjąć już wysokie obcasy i zjeść pyszny obiad. Impreza trwała do białego rana. Bawili się wszyscy bez wyjątku, ci którzy zwykle podpierają ściany, nieśmiali, cisi, jak i ci, którzy od zawsze brylują na parkiecie. Nasza zabawa była królewska, lecz czyż mogło być inaczej, skoro naszym patronem jest sam król Jan III Sobieski?

Zuzanna Dąbkowska klasa III c

Zobacz czołówkę do studniówki przygotowanej przez naszych uczniów